South Kerry Junior Hurling League
Final
Rathmore 3-26 Tralee Parnells 4-15 (after extra time)
Barrett Cup Shield
Final
Dingle 2-17 Annascaul 0-7
Kerry Cup Shield
Final
Beale 0-10 Brosna 0-6
North Kerry Football
Division 2 League Final
Sponsored by M.I.G.ie
Tarbert 1.12 Moyvane 1.13
TODAY:
Under 21 Hurling County Championship
Quarter-Final
Venue: Abbeydorney
Abbeydorney V Crotta O'Neill's 11:00
North Kerry Under 16 Hurling Championships
First named at home
A
Round 2
Crotta O'Neill's v Ballyduff @ 1.30
B Semi-Finals @ 4.30
Firies v Abbeydorney/Causeway
St. Brendan’s v Kilmoyley
Bon Secours Ladies County Junior Championship Semi Finals
Games at noon
A
Ballymacelligott v Clounmacon/Moyvane
Cromane v Abbeydorney - Glenbeigh
B
Annascaul/Castlegregory v Killarney Legion in Castlegregory
John Mitchels home to Fossa
Kerry Petroleum Novice Football Championship
Quarter-Finals
First named at home
Games at 1 unless stated
Scartaglin V Tuosist @ 11.45
Finuge V Lispole
Valentia Young Islanders V Duagh
Ballylongford V Asdee
Cahill Cup
Final
Venue: Lispole
Ardfert Football Club V An Ghaeltacht 2:00
East Kerry Junior Football Championship
Sponsored By killarney Carpet Furniture Centre
First named at home
Games at noon unless otherwise stated
First Round
Winner on the day
Dr Crokes V Gneeveguilla
Kilcummin V Fossa 2-30
Rathmore V Spa 11
Quarter Final
Glenflesk V Firies
East Kerry Minor Football Championship
Sponsored By Talter Jack Bar Restaurant Accommodation Killarney
Division 1
Semi Final
Legion V Kenmare at 2
Division 2
Quarter Final
Dr Crokes v Cordal/Scart at 5
North Kerry Football
League Finals
Sponsored by M.I.G.ie
Winner on the day
Division 3
@ 2
Venue: Coolard
Listowel Emmets B v St Senans B
Division 4
@ 2.30
Venue: Ballybunion
Ballydonoghue B v Ballyduff B
North Kerry Football
McElligott Oils Asdee sponsored U15 Championship
Preliminary games at 4.30
Division 1
Duagh v Listowel in Duagh
Division 2
Moyvane v Beale
Ballyduff v Knock Brosna
South Kerry Under 15 Football Championship
Finals
At noon
A
At Cahersiveen
Waterville Frank Caseys/Dromid Pearses v Sneem/Derrynane/Templenoe/Tuosist
B
At Waterville
St. Michaels/Foilmore/Skellig Rangers v St. Mary's/Reenard/Valentia