Sunday Local GAA Fixtures & Results

Barrett Cup
Semi Final
Laune Rangers 0-12 Duagh 0-5

Cahill Cup Final
Annascaul 1-12 St Michael’s-Foilmore 1-11

South Kerry Junior Cup
Renard 1-19 St Marys 1-06


Mid Kerry Minor Football Championship sponsored by Keanes Supervalu Killorglin
Laune Rangers 1-19 Beaufort 1-15 after extra time!

Mid Kerry O’Sullivan Cup Semi-final
Cromane 3-09 Milltown-Castlemaine 0-09

North Kerry Division 1 League Final sponsored by McCarthy’s Insurance Listowel
Brosna 1-14 St Senans 2-13 after extra time.
Sean T Dillon of St Senans was awarded Man of the Match.

Kieran Corridon Memorial Intermediate Cup sponsored by South of Ireland Waste Disposal
Ballydonoghue 2-07 Moyvane 2-11

Moran’s of Dingle West Kerry Senior Championship Preliminary Round
Lispole 3-10 Castlegregory 0-09

North Kerry Intermediate Hurling League
Kilmoyley had a walk-over against Lady’s Walk

South Kerry Hurling Board Junior Semi-Final
Austin Stacks 2-15 St Pats East Kerry 1-7

FIXTURES

County Minor Football Final
East Kerry v St Kieran’s at 2pm in Austin Stack Park

North Kerry Football
Brendan Boyle Memorial Junior Cup sponsored by Moloney, McCarthy & Associates Accountants and Tax Advisors
Finuge B v Duagh B – POSTPONED

Jotty Holly Memorial Minor Championship sponsored by O’Connor’s Hardware and Farm Supplies Duagh
Division 2 Preliminary Round
Ballydonoghue v St Senans – POSTPONED

County Under 21 Hurling Championship
Lixnaw v Causeway at 1pm

Lee Strand Under 12 County Hurling League Division 1
Kilmoyley v St Brendan’s at 1.30

O’Sullivan Cup sponsored by Ashes Bar Glenbeigh
Semi-Final
Beaufort v Glenbeigh/Glencar at 1pm

Munster Chimney Solutions Tralee Town Junior League at 1.30pm
Kerins O’Rahilly’s v Ardfert
Austin Stacks v John Mitchels

Under 16 Tralee Town League
Group 1 at 12pm
Ballymac v Austin Stacks
John Mitchels v Churchill

Group 2
Kerins O’Rahillys v Na Gaeil at 11am
St Pats v Austin Stacks B at 12pm
Ardfert have a bye

South Kerry Junior Cup
Sneem/Derrynane v Skellig Rangers at 11am in Derrynane
Dromid Pearses v St Michael’s/Foilmore at 11.30am

Ladies Football
Division 1 County League Final
Rathmore v Southern Gaels in Scartaglin at 12pm

Randles Brothers Junior A Championship Final
Miltown/Listry v Spa in Castleisland at 12pm.

U12 East Region Go Games sponsored by MD O Shea Killarney
Dr Crokes v Listry at 10am
Killarney Legion v Firies at 12pm
Rathmore v Spa at 12pm
Kilcummin v Glenflesk at 12pm
Kenmare B v Kilgarvan-Tuosist at 6pm