KDL Soccer Round-Up

Tuesday 9th April 2019
Denny U17 League
Castleisland Afc 0-5 Tralee Dynamos .

Saturday 13th April 2019
SSE Airtricity U19 League
Cork City 3-0 Kerry DL .
Jimmy Falvey Memorial Youth Cup
Castleisland Afc 3-0 Killarney Athletic .
Listowel Celtic 1-2 Tralee Dynamos .
Denny Division 2B
CS Abbeydorney 1-0 Lenamore Rovers .

Sunday 14th April 2019
SSE Airtricity U17 League
Kerry DL 0-5 Cork City .
Dominos Pizza Reserve Cup
Classic Fc A 3-0 Ballybunion Fc .
Annascaul Inch Utd 3-4 Kilmoyley Athletic .
Rattoo Rovers B 4-3 Castlegregory Celtic .


Denny Premier A
Team P W D L PTS
Killarney Celtic 16 13 1 2 40 Q
Castleisland Afc 16 11 3 2 36 Q
Listowel Celtic 15 10 1 4 31
Fenit Samphires 15 8 3 4 27
Killarney Athletic 14 5 3 6 18
Tralee Dynamos 15 4 5 6 17
Dingle Bay Rovers 13 4 3 5 15
Mitchels Avenue 16 2 3 11 9
Tralee Celtic 16 0 0 16 0
League Final; Killarney Celtic v Castleisland Afc

Denny Premier B
Team P W D L PTS
CG Killarney 11 8 0 3 24
Classic Fc 11 7 1 3 22
Killorglin Afc 11 7 0 4 21
Castleisland B 13 6 0 7 18
Camp United 14 5 0 9 15
Killarney Celtic B 14 4 3 7 15
QPR 11 4 2 5 14
AC Athletic 11 3 2 6 11

Denny Division 1A
Team P W D L PTS
Rattoo Rovers 11 8 2 1 26
Ballyhar Dynamos 12 8 1 3 25
Ballyheigue Ath 13 6 3 3 21
Strand Road Fc 13 5 2 6 17
Asdee Rovers 11 5 2 4 17
Listowel Celtic B 12 5 1 6 16
Atletico Ardfert 10 4 1 5 13
Sporting Listowel 14 1 0 13 3

Denny Division 1B
Team P W D L PTS
St Brendans Park 14 9 2 3 29 Q
Castlegregory Celt 12 8 2 2 26
Inter Kenmare 13 6 4 3 22
Castlemaine Utd 12 7 1 4 22
Windmill United 13 4 4 5 16
Killorglin Afc B 13 4 3 6 15
Classic Fc B 13 3 1 9 10
Killarney Ath B 14 2 1 11 7

Denny Division 2A
Team P W D L PTS
Ballymac Celtic 10 7 0 3 21
Annascaul Inch 10 5 3 2 18
CS C Breanainn 10 6 0 4 18
Killorglin Fc C 11 3 3 5 12
Mainebank Fc 8 3 2 3 11
Ballybunion Fc 11 3 1 7 10
Mastergeeha Fc 10 3 1 6 10

Denny Division 2B
Team P W D L PTS
Kilmoyley Ath 15 13 1 1 40 Q
Sneem Santos 13 10 1 2 31
CS Abbeydorney 13 8 1 4 25
CG Killarey B 12 7 1 4 22
Manor West Fc 14 6 1 7 19
Classic Fc C 14 5 0 9 15
Ballyheigue Ath B 14 5 1 8 16
Lenamore Rovers 11 1 0 10 3
Lisard Wanderers 12 1 0 11 3

Denny U17 League North Section
Team P W D L PTS
Rattoo Rovers 10 8 2 0 26 Q
St Brendans Park 12 8 1 3 25 Q
Fenit Samphires 11 6 1 4 19
Ballyheigue Ath 12 4 2 6 14
Atletico Ardfert 10 3 1 6 10
Dingle Bay Rovers 10 2 2 6 8
Listowel Celtic 9 1 1 7 4

Denny U17 League South Section
Team P W D L PTS
Ballyhar Dynamos 10 7 1 2 22
Killarney Celtic 9 7 0 2 21
Tralee Dynamos 9 4 0 5 12
Killarney Athletic 10 2 4 4 10
Castleisland Afc 8 1 3 4 6
Mastergeeha Fc 7 1 2 4 5

Denny Youth League North Section
Team P W D L PTS
Rattoo Rovers 8 8 0 0 24 Q
Tralee Dynamos 8 6 0 2 18 Q
Listowel Celtic 8 3 0 5 9
Castleisland Afc 8 2 0 6 6
St Brendans Park 8 1 0 7 3

Denny Youth League South Section
Team P W D L PTS
Killarney Celtic 8 5 2 1 17 Q
Killorglin Afc 8 4 3 1 15 Q
Ballyhar Dynamos 7 2 3 2 9
Killarney Athletic 7 1 3 3 6
Mastergeeha Fc 6 0 1 5 1
U17 Semi Finals
Rattoo Rovers v Killorglin Afc
Killarney Celtic v Tralee Dynamos

SHARE