KDL Soccer Round-Up

Murt Murphy reports

Friday 9th March 2018
Denny Division 2B
CS Clochain Breanainn 9-1 Lenamore Rovers .
Denny Youth League
Killarney Celtic 4-2 Killarney Athletic.

Saturday 10th March 2018
Denny Division 1A
CG Killarney 5-1 Ballyheigue Athletic .


Sunday 11th March 2018
Munster Junior Cup 1/4 Final
Southend United 0-3 Killarney Celtic .
FAI Youth Cup 1/4 Final
Freebooters 1-1 St Brendans Park , Park won 5-4 on pens AET .
Denny Premier A
Listowel Celtic 0-3 Dingle Bay Rovers .
Tralee Dynamos 2-2 Mastergeeha Fc .
Denny Premier B
Camp United 0-0 Rattoo Rovers .
Denny Division 1A
Inter Kenmare B 1-2 Strand Road Fc .
Denny Division 1B
Killarney Athletic B 0-3 Listowel Celtic B .
Denny Division 2B
Ballyheigue Athletic B 2-5 Lisard United .

Denny Premier A
Team P W D L PTS
Killarney Athletic 12 7 4 1 25
Killarney Celtic 8 7 1 0 22
Dingle Bay Rovers 9 7 1 1 22
Castleisland Afc 10 5 4 1 19
Fenit Samphires 9 5 1 3 16
Listowel Celtic 12 3 5 4 14
Mastergeeha Fc 10 3 1 6 10
Tralee Dynamos 12 3 1 8 10
Inter Kenmare 16 0 0 16 0

Denny Premier B
Team P W D L PTS
Tralee Celtic 14 10 3 1 33
Mitchels Avenue 14 10 3 1 33
Killorglin AFC 14 9 1 4 28
Castleisland B 13 5 3 5 18
Camp United 14 5 3 6 18
AC Athletic 13 5 1 7 16
Classic Fc 11 3 1 7 10
Killarney Celt B 13 2 3 8 9
CSKA Tralee 9 2 2 5 8
Rattoo Rovers 11 1 2 8 5

Denny Division 1A
Team P W D L PTS
CG Killarney 12 6 5 1 23
QPR 10 7 2 1 23
Atletico Ardfert 8 5 1 2 16
Ballyheigue Ath 10 5 1 4 16
Strand Road 10 3 2 5 11
Ballyhar Dynamos 10 3 2 5 11
Inter Kenmare B 11 2 3 6 9
Skeliga Fc 7 2 0 5 6
Sporting Listowel 8 2 0 6 6

Denny Division 1B
Team P W D L PTS
St Brendans Park 13 7 3 3 24
Castlegregory Celt 12 7 2 3 23
Listowel Celtic B 12 7 1 4 21
Asdee Rovers 9 5 2 2 17
Windmill United 9 5 1 3 16
Killarney Ath B 12 4 1 7 13
Castlemaine Utd 10 3 2 5 11
Mastergeeha B 10 3 2 5 11
Annascaul Inch 9 0 0 9 0

Denny Division 2A
Team P W D L PTS
Killorglin B 9 7 2 0 23
Classic Fc B 9 7 0 2 21
Tralee Bay Fc 11 5 2 4 17
Ballymac Celtic 8 4 1 3 13
Ballybunion Fc 12 3 4 5 13
Mitchels Ave B 10 2 1 7 7
Clanmaurice Fc 11 2 0 9 6

Denny Division 2B
Team P W D L PTS
CS C Breanainn 12 10 0 2 30 Q
Spa Road Fc 11 8 0 3 24
Mainebank Fc 10 7 0 3 21
Ballyheigue Ath B 11 4 2 5 14
Sneem Santos 10 3 2 5 11
Lenamore Rovers 7 1 0 6 3
Lisard Wanderers 9 0 0 9 0

Denny U17 League North Section
Team P W D L PTS
Rattoo Rovers 7 6 1 0 19 Q
Ballyheigue Ath 8 4 2 2 14 Q
Listowel Celtic 7 2 2 3 8
Fenit Samphires 6 2 1 3 7
Asdee Rovers 6 0 0 6 0

Denny U17 League South Section
Team P W D L PTS
St Brendans Park 5 5 0 0 15
Killarney Athletic 5 3 1 1 10
Tralee Dynamos 6 3 0 3 9
Ballyhar Dynamos 5 1 2 2 5
Mastergeeha Fc 7 0 1 6 1

Denny Youth League North Section
Team P W D L PTS
St Brendans Park 6 4 2 0 14 Q
Castleisland Afc 5 2 1 2 7
Tralee Dynamos 5 2 0 3 6
Listowel Celtic 4 0 1 3 1

Denny Youth League North Section
Team P W D L PTS
Killarney Celtic 7 6 0 1 18 Q
Ballyhar Dynamos 8 3 1 3 10
Killorglin Afc 6 3 0 3 9
Killarney Athletic 7 2 0 5 6
Mastergeeha Fc 4 1 1 2 4

SHARE