KDL Soccer Round-Up

Part One; John O’Regan

Part Two; Murt Murphy

Saturday 24th February
Denny U17 League
Rattoo Rovers 3-0 Fenit Samphires .
Killarney Athletic 2-1 Mastergeeha Fc .
Listowel Celtic 13-1 Asdee Rovers .


Denny Premier B
Killorglin AFC 2-1 AC Athletic .

Denny Division 1A
Skeliga Fc 0-4 Atletico Ardfert .

Sunday 25th February

FAI U17 Cup 4th Round , Last 16
Tralee Dynamos 1-4 Douglas Hall .

Greyhound Bar KO Cup 1st Round
Camp United 2-0 Tralee Bay Fc .

Greyhound Bar KO Cup 2nd Round
Ballybunion Fc 0-3 Castleisland A .

Denny Premier A
Fenit Samphires 3-4 Killarney Athletic .

Denny Premier B
Rattoo Rovers 2-1 Classic Fc .
Castleisland B 0-5 Tralee Celtic .
Mitchels Avenue 3-1 CSKA Tralee .

Denny Division 1A
CG Killarney 0-0 Inter Kenmare B .

Denny Division 1B
Mastergeeha B 3-0 Annascaul Inch Utd .

Denny Division 2B
Spa Road 4-2 Ballyheigue Ath B .
Sneem Santos 2-0 Lisard Wanderers .

Denny Premier A
Team P W D L PTS
Killarney Athletic 12 7 4 1 25
Killarney Celtic 8 7 1 0 22
Dingle Bay Rovers 8 6 1 1 19
Castleisland Afc 10 5 4 1 19
Fenit Samphires 9 5 1 3 16
Listowel Celtic 11 3 5 3 14
Mastergeeha Fc 9 3 0 6 9
Tralee Dynamos 11 3 0 8 9
Inter Kenmare 16 0 0 16 0

Denny Premier B
Team P W D L PTS
Tralee Celtic 14 10 3 1 33
Mitchels Avenue 14 10 3 1 33
Killorglin AFC 14 9 1 4 28
Castleisland B 13 5 3 5 18
Camp United 13 5 2 6 17
AC Athletic 13 5 1 7 16
Classic Fc 11 3 1 7 10
Killarney Celt B 13 2 3 8 9
CSKA Tralee 9 2 2 5 8
Rattoo Rovers 10 1 1 8 4

Denny Division 1A
Team P W D L PTS
QPR 10 7 2 1 23
CG Kilarney 11 5 5 1 20
Ballyheigue Ath 9 5 1 3 16
Atletico Ardfert 8 5 1 2 16
Ballyhar Dynamos 10 3 2 5 11
Inter Kenmare B 10 2 3 5 9
Strand Road 9 2 2 5 8
Skeliga Fc 7 2 0 5 6
Sporting Listowel 8 2 0 6 6

Denny Division 1B
Team P W D L PTS
St Brendans Park 13 7 3 3 24
Castlegregory Celt 12 7 2 3 23
Listowel Celtic B 11 6 1 4 18
Asdee Rovers 9 5 2 2 17
Windmill United 9 5 1 3 16
Killarney Ath B 11 4 1 6 13
Castlemaine Utd 10 3 2 5 11
Mastergeeha B 10 3 2 5 11
Annascaul Inch 9 0 0 9 0

Denny Division 2A
Team P W D L PTS
Classic Fc B 9 7 0 2 21
Killorglin Fc B 8 6 2 0 20
Tralee Bay Fc 10 5 2 3 17
Ballymac Celtic 8 4 1 3 13
Ballybunion Fc 12 3 4 5 13
Mitchels Ave B 10 2 1 7 7
Clanmaurice Fc 11 2 0 9 6

Denny Division 2B
Team P W D L PTS
CS C Breanainn 11 9 0 2 27
Spa Road Fc 11 8 0 3 24
Mainebank Fc 10 7 0 3 21
Ballyheigue Ath B 10 3 2 5 11
Sneem Santos 10 3 2 5 11
Lenamore Rovers 5 1 0 4 3
Lisard Wanderers 9 0 0 9 0

Denny U17 League North Section
Team P W D L PTS
Rattoo Rovers 7 6 1 0 19 Q
Ballyheigue Ath 8 4 2 2 14 Q
Listowel Celtic 7 2 2 3 8
Fenit Samphires 6 2 1 3 7
Asdee Rovers 6 0 0 6 0

Denny U17 League South Section
Team P W D L PTS
St Brendans Park 5 5 0 0 15
Killarney Athletic 5 3 1 1 10
Tralee Dynamos 6 3 0 3 9
Ballyhar Dynamos 5 1 2 2 5
Mastergeeha Fc 7 0 1 6 1

Denny Youth League North Section
Team P W D L PTS
St Brendans Park 6 4 2 0 14 Q
Castleisland Afc 5 2 1 2 7
Tralee Dynamos 5 2 0 3 6
Listowel Celtic 4 0 1 3 1

Denny Youth League North Section
Team P W D L PTS
Killarney Celtic 6 5 0 1 15 Q
Ballyhar Dynamos 8 3 1 3 10
Killorglin Afc 6 3 0 3 9
Killarney Athletic 6 2 0 4 6
Mastergeeha Fc 4 1 1 2 4

SHARE