Friday Local GAA Fixtures & Results

Ladies Football
The Rose Hotel U16 Division 2 County Final
Ballymac 6-12 Miltown/Listry 3-13

North Kerry Ladies Football
Billy Kissane Meats
Under 12
Division 4 Shield-Final
Churchill 3-8 Castlegregory 4-3


Tatler Jack Killarney
East Kerry Minor Football League Division1 Final
Dr. Crokes 3-11 Kilgarvan/Tousist 1-16

Division 2. Final
Rathmore 1-16 Fossa 2-11

Division 3 Final
Templenoe/Sneem/Derrynane 4-12 Glenflesk 4-16

North Kerry Under 15 ‘B’ Hurling Championship
Round 3
Tralee Parnell’s 3-13 Lixnaw 0-6


North Kerry U12 Football League, in association with McElligot Oil Asdee
Div 1
Duagh 5-17 A 5-17 Moyvane A 3-12
Duagh B 4-9 Moyvane B 3-8

The 2018 Rhyno Quality Feeds North Kerry Senior Hurling Championship gets underway this evening with the 4 quarter finals down for decision, all at 6.30.
First named at home;
Kilmoyley v Abbeydorney
St. Brendan’s v Causeway
Crotta v Lixnaw
Ballyduff v Ballyheigue

North Kerry Ladies Football
All games at 7

Terrys Butchers Oakpark Under 14s
Division 5 ; Churchill v Annascaul

Trophyworld Under 16
Division 3 A ; Moyvane v Duagh
Division 3 B ; Dingle v Kerins O Rahillys

North Kerry U14 Football Championship, in association with McElligot Oil Asdee
Div 1 @ 6.30
Emmets home to Moyvane

Barrett Cup
Venue: Listry, (Round 2), Listry V Ballymacelligott 18:45, Ref: Christy Crowley
Venue: Duagh, (Round 2), Duagh V Knocknagoshel 18:45, Ref: Billy Lacey
Venue: Cromane, (Round 2), Cromane V Laune Rangers 18:45, Ref: Brendan Twiss
Venue: Moyvane, (Round 2), Moyvane V Na Gaeil 18:45, Ref: Stephen Mulvihill Snr
Venue: Castleisland Desmonds, (Round 2), Castleisland Desmonds V Tarbert 18:45, Ref: Eddie Barrett
Venue: Spa, (Round 2), Spa Killarney V St Patrick’s Blennerville 19:30, Ref: Donal Donnelly

Cahill Cup
Venue: Bob Stack Park (Beale), (Round 2), Beale V Castlegregory GAA Club 18:45, Ref: Gerard O Carroll
Venue: Gallaras (An Ghaeltacht), (Round 2), An Ghaeltacht V Lispole 18:45, Ref: Michael Moriarty
Venue: Cordal, (Round 2), Cordal V Kenmare Shamrocks 18:45, Ref: Donal Casey
Venue: (Brosna), (Round 2), Brosna V Ardfert 18:45, Ref: Patrick Shanahan
Venue: Foilmore GAA Grounds, (Round 2), St Michael’s-Foilmore V Clounmacon 18:45, Ref: Gerard Murphy
Venue: Glenflesk, (Round 2), Glenflesk V St Senan’s 18:45, Ref: John O Neill
Venue: Ballydonoghue, (Round 2), Ballydonoghue V Kerins O’Rahilly’s 18:45, Ref: Dermot Hughes

McElligott Cup
Venue: Bishop Moynihan/Tim Lenihan Park (Rathmore), (Semi Final ), Rathmore V Glenbeigh-Glencar 18:45, Ref: James Brosnan
Venue: Connolly Park ( Austin Stacks), (Semi Final ), Austin Stacks V Beaufort 18:45, Ref: Dan Hayes

Molyneaux Cup
Venue: Healy Park, Ballyrickard (Kerins O Rahillys), (Semi Final), Kerins O’Rahilly’s V John Mitchel’s 19:00, Ref: Denny F O Sullivan
Venue: Gneeveguilla, (Semi Final ), Gneeveguilla V Dr Crokes 18:45, Ref: Maurice Murphy

SHARE