Draws Made For Ladies County Football Championships

TROPHY WORD TRALEE KERRY COUNTY CHAMPIONSHIP
U13 (A)
Quarter Finals to be played on 24th July 2019
Q/F 1. *Milltown/Listry -v- Ballymacelligott
Q/F 2. *Austin Stacks -v- Glenflesk
Q/F 3. *Southern Gaels -v- Cromane
Q/F 4. *Inbhear Scéine Gaels -v- Beaufort
Semi Finals to be played on 31st July 2019
S/F 1. *Quarter Final 1 Winner -v- Quarter Final 4 Winner
S/F 2. *Quarter Final 2 Winner -v- Quarter Final 3 Winner
Final to be played on 7th August
Semi Final 1 Winner -v- Semi Final 2 Winner
*Home Team

U13 (B)
Quarter Finals to be played on 24th July 2019
Q/F 1. *Laune Rangers -v- Listowel Emmets
Q/F 2. *Castleisland Desmonds -v- Fossa
Q/F 3. *Scartaglen -v- Kerins O’Rahillys
Q/F 4. *Abbeydorney -v- Rathmore
Semi Finals to be played on 31st July 2019
S/F 1. *Quarter Final 1 Winner -v- Quarter Final 4 Winner
S/F 2. *Quarter Final 2 Winner -v- Quarter Final 3 Winner
Final to be played on 7th August
Semi Final 1 Winner -v- Semi Final 2 Winner
*Home Team

U13 (C)
Quarter Finals to be played on 24th July 2019
Q/F 1. *Dr. Crokes -v- Bye
Q/F 2. *Corca Dhuibhne -v- Kilcummin
Q/F 3. *Na Gaeil -v- Killarney Legion
Q/F 4. *Moyvane -v- Firies
Semi Finals to be played on 31st July 2019
S/F 1. *Dr. Crokes -v- Quarter Final 4 Winner
S/F 2. *Quarter Final 2 Winner -v- Quarter Final 3 Winner
Final to be played on 7th August
Semi Final 1 Winner -v- Semi Final 2 Winner
*Home Team

U13 (D)
Quarter Finals to be played on 24th July 2019
Q/F 1. *Spa -v- Castlegregory
Q/F 2. *Southern Gaels B -v- Bye
Q/F 3. *Currow -v- Dingle/Annascaul
Q/F 4. *Churchill -v- Bye
Semi Finals to be played on 31st July 2019
S/F 1. *Quarter Final 1 Winner -v- Churchill
S/F 2. *Southern Gaels B -v- Quarter Final 3 Winner
Final to be played on 7th August
Semi Final 1 Winner -v- Semi Final 2 Winner
*Home Team

TROPHY WORD TRALEE KERRY COUNTY CHAMPIONSHIP
U15 (A)
Quarter Finals to be played on 28th July
Q/F 1. *Abbeydorney -v- Rathmore
Q/F 2. *Firies -v- Inbhear Scéine Gaels
Q/F 3. *Cromane -v- Southern Gaels
Q/F 4. *Austin Stacks -v- Bye
Semi Finals to be played on 4th August 2019
S/F 1. *Quarter Final 1 Winner -v- Austin Stacks
S/F 2. *Quarter Final 2 -v- Quarter Final 3 Winner
Final to be played on 11th August
Semi Final 1 Winner -v- Semi Final 2 Winner
*Home Team
U15 (B)
Quarter Finals to be played on 28th July
Q/F 1. *Listowel Emmets -v- Fossa
Q/F 2. *Bye -v- Corca Dhuibhne
Q/F 3. *Beaufort -v- Bye
Q/F 4. *Dr. Crokes -v- Ballymacelligott
Semi Finals to be played on 4th August 2019
S/F 1. *Quarter Final 1 Winner -v- Quarter Final 4 Winner
S/F 2. *Corca Dhuibhne -v- Beaufort
Final to be played on 11th August
Semi Final 1 Winner -v- Semi Final 2 Winner
*Home Team
U15 (C)
Quarter Finals to be played on 28th July
Q/F 1. *Scartaglen -v- John Mitchels
Q/F 2. *Bye -v- Castleisland Desmonds
Q/F 3. *Milltown/Listry -v- Na Gaeil
Q/F 4. *Kilcummin -v- Laune Rangers
Semi Finals to be played on 4th August 2019
S/F 1. *Quarter Final 1 Winner -v- Quarter Final 4 Winner
S/F 2. *Castleisland Desmonds -v- Milltown/Listry/Na Gaeil
Final to be played on 11th August
Semi Final 1 Winner -v- Semi Final 2 Winner
*Home Team
U15 (D)
Preliminary Round to be played 28th July
Southern Gaels (B) -v- Castlegregory
Quarter Finals to be played on 4th August
Q/F 1. *Southern Gaels/Castlegregory -v- Currow
Q/F 2. *Glenflesk -v- Dingle/Annascaul
Q/F 3. *Spa -v- Kerins O’Rahillys
Q/F 4. *Moyvane -v- Killarney Legion
Semi Finals to be played on 11th August 2019
S/F 1. *Quarter Final 1 Winner -v- Quarter Final 4 Winner
S/F 2. *Quarter Final 2 -v- Quarter Final 3 Winner
Final to be played on 18th August
Semi Final 1 Winner -v- Semi Final 2 Winner
*Home Team

TROPHY WORD TRALEE KERRY COUNTY CHAMPIONSHIP
U17 (A)
Quarter Finals to be played on 15th August
Q/F 1. *Ballymacelligott -v- Bye
Q/F 2. *Rathmore -v- Castleisland Desmonds
Q/F 3. *Southern Gaels -v- Corca Dhuibhne
Q/F 4. *Bye -v- Abbeydourney
Semi Finals to be played on 22nd August 2019
S/F 1. *Ballymacelligott -v- Abbeydorney
S/F 2. *Quarter Final 2 Winner -v- Quarter Final 3 Winner
Final to be played on 29th August
Semi Final 1 Winner -v- Semi Final 2 Winner
*Home Team

U17 (B)
Quarter Finals to be played on 15th August
Q/F 1. *Na Gaeil -v- Scartaglen
Q/F 2. *Killarney Legion -v- Milltown/Listry
Q/F 3. *Fossa -v- Beaufort
Q/F 4. *Bye -v- Listowel Emmets
Semi Finals to be played on 22nd August 2019
S/F 1. *Na Gaeil/Scartaglen -v- Listowel Emmets
S/F 2. *Quarter Final 2 Winner -v- Quarter Final 3 Winner
Final to be played on 29th August
Semi Final 1 Winner -v- Semi Final 2 Winner
*Home Team
U17 (C)
Quarter Finals to be played on 15th August
Q/F 1. *Currow -v- Dingle/Castlegregory
Q/F 2. *Churchill -v- Finuge/St. Senans
Q/F 3. *Glenflesk -v- Kerins O’Rahillys
Q/F 4. *Kilcummin -v- Dr. Crokes
Semi Finals to be played on 22nd August 2019
S/F 1. *Quarter Final 1 Winner -v- Quarter Final 4 Winner
S/F 2. *Quarter Final 2 Winner -v- Quarter Final 3 Winner
Final to be played on 29th August
Semi Final 1 Winner -v- Semi Final 2 Winner
*Home Team