Sunday Local GAA Fixtures/Results

County Senior Football League

Div 1-Dr Crokes 3-12 Rathmore 2-12
Kerins O’Rahilly’s 1-13 Milltown/Castlemaine 0-16

Div 2-Spa Killarney 2-18 Listry 1-11

Round 2 of the County Senior Football League, at 2 today unless stated:

Div 1
John Mitchel’s V Austin Stacks
An Ghaeltacht V Templenoe
St Mary’s V Dingle
Castleisland Desmonds V Glenbeigh-Glencar

Div 2
Waterville V Beaufort
St Patrick’s V Kilcummin
Ardfert V Currow
Kenmare V Legion
Glenflesk V Listowel

Div 3
St Senan’s V Na Gaeil 12:30
Dromid Pearses V Laune Rangers
Fossa V Ballymacelligott
Finuge V St Michael’s-Foilmore
Annascaul V Gneeveguilla
Ballydonoghue V Brosna

Div 4
Scartaglin V Renard
Sneem/Derrynane V Keel
Castlegregory V Duagh
Beale V Tarbert
Firies V Lispole
Skelligs Rangers V Dr Crokes

Div 5
Moyvane V Rathmore
Kilgarvan V Austin Stacks
Churchill V Cromane
Knocknagoshel V Ballyduff
Asdee V Ballylongford
Tuosist V Valentia

County Minor Football League

Div 1
Austin Stacks 0-14 Na Gaeil 0-13

Div 2
Listowel Emmets 2-15 Kerins O’Rahilly’s 0-8
Cordal/Scartaglin 2-10 Kilgarvan/Tousist/Templenoe 1-10

Div 3A
Fossa 5-11 Churchill 2-10
Ballymacelligott 4-11 Beaufort 0-11

Div 3B
Keel/Listry 3-22 Spa Killarney 3-5
Kenmare 4-13 John Mitchel’s 2-14
Gneeveguilla 6-6 Castleisland Desmonds 2-12

Div 4
St Senan’s 3-16 Ardfert 3-5

Div 5
Currow 6-10 Kilcummin 2-13
Renard – St. Mary’s 4-6 Glenbeigh/Glencar/ Cromane 1-6
Waterville/Dromid 2-13 Milltown/Castlemaine 1-9

Div 6A
Castlegregory 7-16 Asdee/Ballylongford 4-8

Div 6B
St Michael’s-Foilmore 2-15 St Patrick’s Blennerville 1-9
Knocknagoshel/Brosna 1-19 Skellig/Valentia/Sneem/Derrynane 0-13

Ladies Football

Mary Jo Curran Cup A Competition
Southern Gaels host Na Gaeil, in Renard @12 noon
Rathmore v I.S.G. 12 noon.

Mary Jo Curran Cup B Competition
Finuge St Senans welcome Kilcummin to Mountcoal @ 11.30

Mary Jo Curran Cup C Competition
Laune Rangers entertain Austin Stacks, in Coone @ 12 noon
Milltown/Listry welcome Legion to Listry @ 12 noon

Rhyno Quality Feeds County League Division 4

Ballymac host Fossa- with the time to be confirmed
Firies welcome Beale to Ballybunion @ 12 noon
Clounmacon/Moyvane entertain Annascaul/ Castlegregory @ 11am in Clounmacon

North Kerry U14 Football League

Div 1 Ballyduff 4-10 Emmets 0-6

Div 2 Finuge 5-9 Bally/Asdee 3-6

Billy Kissane’s Meats North Kerry Ladies Football Under 12

Division 3;
Castlegregory v Moyvane @ 12-00
Churchill v Austin Stacks @ 4-30
Dingle v Annascaul @ 5-00

Tralee Town Board U-14 Football League @4
Austin Stacks {A} V Na Gaeil
Austin Stacks {B} V Kerins O’Rahillys {B}

Lee Strand County U16 Hurling League at 4

Div 1A
Ballyduff V Abbeydorney
Crotta V Kenmare/Kilgarvan is being played in Caherslee

Div 1B
Lixnaw V St Brendan’s
Ballyhiegue V South Kerry

Div 2
Kilmoyley V Tralee Parnells

John Joe Quirke and Jack O’Shea, Glenbeigh lost to Diarmuid Nash and Colin Crehan, Clare in handball’s All Ireland 40×20 Senior Doubles Last Sixteen; 21-19 21-10.

SHARE