County Senior Football League
Division 1A
Austin Stacks 0-9 Dingle 1-6
Division 1B
Kenmare Shamrocks 1-6 Kerins O'Rahilly's 0-9
Division 2A
Glenbeigh-Glencar 3-11 Dr. Crokes 2-7
Division 2B
Gneeveguilla 2-11 Dromid Pearses 0-8
Ballymacelligott 2-17 Annascaul 2-10
Division 6A
Killarney Legion 1-11 John Mitchels 0-2
Division 6C
Na Gaeil 2-13 Spa Killarney 1-5
Ladies County Football League
U14 Div 6
Finuge/St Senans 5-10 MKL Gaels B
First named at home; games at 2 unless stated
Division 1A
Kilcummin V Spa
Dr. Crokes V John Mitchels
Division 1B
An Ghaeltacht V Beaufort 1:00
Killarney Legion V Rathmore
Division 2A
Na Gaeil V Ballydonoghue
Castleisland Desmonds V St Mary's
Division 2B
Templenoe V Listry
Division 3A
Glenflesk V Ardfert
Keel V Churchill
St Patrick's Blennerville V Listowel Emmets
Division 3B
Currow V Brosna
St Senan's V Milltown/Castlemaine
Laune Rangers V Duagh 3:00
Division 4A
Lispole V Castlegregory
Tarbert V Beale
Division 4B
Fossa V Finuge
Reenard V Knocknagoshel in Waterville
Division 5A
Laune Rangers V Austin Stacks 1:30
St Michael's-Foilmore V Kilgarvan
Moyvane V Ballyduff
Division 5B
Asdee V Kerins O'Rahilly's
Cromane V Ballylongford
Cordal V Sneem/Derrynane
Division 6A
Rathmore V Glenflesk
Gneeveguilla V Beaufort 5:00
Division 6B
Valentia Young Islanders V Dr. Crokes
Tuosist V Kenmare
Division 6C
Firies V Fossa 12:00
Dingle V Castleisland Desmonds
County Minor Hurling League
First named at home
Division 1
Venue: Crotta O Neills; Crotta/Kilmoyley V Ballyheigue 12:00
St Brendan's V Lixnaw 12:00
Division 2
Venue: Kenmare; Kenmare/Kilgarvan V Tralee Parnells 11:30
Abbeydorney V Causeway 12:00
North Kerry Ladies Football
Billy Kissane Meats
Under 12
Division 3: Churchill v Na Gaeil @ 5
Division 4: Beale v Duagh @ 5
Ladies County U14 Football League
*Div 1*
Fossa v Cromane 4pm
Southern Gaels A v Austin Stacks 4.30pm Waterville
Firies v Glenflesk 3.45pm
*Div 2*
Abbeydorney v Rathmore 5pm
Castleisland Desmond's v John Mitchels 11am
*Div 3*
MKL Gaels A v Legion 7pm in Keel
ISG A v Na Gaeil 2pm in Kenmare School
Ballymac v Kilcummin 4pm
*Div 4*
Chorca Dhuibhne v Kerins O'Rahillys 5.30pm in Gallarus
Beaufort v Laune Rangers 6pm
*Div 5*
Dingle/Annascaul v Moyvane 4.30pm in Annascaul
Dr Crokes v Ballyduff 4pm
Duagh v Southern Gaels B 4pm
*Div 6*
ISG B v Currow 4pm
Lee Strand U-13 County Football League
Round 1
Division 1 games @ 7 and all other games at 6
Division 1
Firies v Legion
Laune Rangers v Keel Listry
Austin Stack v John Mitchels
Division 2
Rathmore v Listowel Emmets
Ballymacelligott v Beaufort
Churchill v Fossa
Division 3
Kilcummin v Castleisland Desmonds
Dr. Crokes v Glenflesk
Na Gaeil v An Ghaeltacht
Division 4 North
Kerins O'Rahillys v Ballyduff
St. Senans v Knocknagoshel Brosna
Asdee Ballylongford Ballydonoghue Clounmacon v Ardfert
Division 4 South
Spa v Dromid Waterville
Kenmare v Milltown Castlemaine
Currow v St. Michael's Foilmore
Division 6
Daingean Ui Chuís v Castlegregory
Tarbert v Duagh
Annascaul Lispole
Division 7
Cordal v Beale
Moyvane v Gneeveguilla
Division 8
Renard St. Mary's v Sneem Derrynane
Kilgarvan v Templenoe Tousist
Division 9
Firies B v Legion B
Laune Rangers B v Keel Listry B
Austin Stacks B v John Mitchels B
Division 10 North
Ballymacelligott B v Ardfert B
Kerins O'Rahillys B v Listowel Emmets B
Na Gaeil B v An Ghaeltacht B
Division 10 South
Fossa B v Kilcummin B
Legion B v Dr. Crokes B @ 11am.